Mis seob mind Albaaniaga?

Albaania
Täpsemalt kes?
Kaugel 2006. aastal, kui Kreetal esimest korda puhkamas käisin, ei osanud ma arvatagi, et kohtan siin oma tulevast abikaasat. Oleks ta kohalik, keegi ei üllatuks. Aga mina poleks mina kui mu teele ei satuks keegi eksootiline. Nimelt noormees Albaaniast, kes parasjagu oli siin oma õel külas.

Albaaniast tol ajal suurt midagi ei teadnudki. Ainult selle geograafilist asukohta. Muidugi olin kuulnud jutte albaania maffiast.

Mafiooso moodi ei näinud noormees küll välja, kuid uudishimu selle maa vastu äratas küll.

Peale Kreetale kolimist aastal 2007 sai mu esimene hooaeg läbi ning suundusime koos Albaaniasse. Mind ootasid ees täielik tundmatus. Ausalt öeldes tundsin end tulnukana, keelest aru ei saanud. Uude kultuuri sukeldumine osutus põnevaks.

Käisime külapulmas, kus mõistsin, et söögid võivad ära jahtuda - peaasi, et rütmilise muusika saatel koos tantsida saaks. Lõbus tantsurahvas!

Sattusin paikadesse, millest turistid ei tea - mõningaid külasid polnud siis isegi Google kaardil. Külastasime kauneid randu, kolasime vanaagsetes kindlustes... sõime hurmaasid, mis magususe poolest erinevad kreeta omadest. Sain maitsta 'thana' marjadest tehtud rakit ja Kaçkavall juustu, kodust maisileiba ja eri täidistega pirukaid, millest lemmikuks sai 'byrek me kungull' ehk kõrvitsapirukas.

Esimesest Albaania külastusest on möödas 16 aastat, kuid see kaunis maa ikka veel üllatab iga kord kui seal käin. Kotkaste maal on vahepeal toimunud võimas areng. Tänapäeval köidavad Jooni ja Aadria rannikud aina rohkem külastajaid. Vaatamata turismilaine tõusule jäävad mõned asjad muutumatuks: albaanlaste siiras uudishimu välismaalaste vastu, kõrgel tasemel teenindus, abivalmidus, rikkalik ajalugu (eri vallutajad ja range diktatuur), ainulaadsed maitsed, fenomenaalne loodus ja unikaalne keel, mis ei kuulu ühtegi gruppi.

Loodetavasti läheme perega Albaaniasse novembris. Sina aga jõuaks sinna enne kui Eestis on sügislehed maas. Et naasta koju kauni jume ja säravate silmadega, täis innustust ja jõudu.

Kui Albaania kõnetab, rõõmuga korraldame Sinu suvepikendusreisi Aadria mere ääres! Saada reisisoov info@yllatavkreeta.ee

Kommentaarid 1

Jana Hain 22. august 2023
Tere Albina!

Nii südantsoojendav oli lugeda sinu lugusid Kreetamaalt ja Albaaniast. Olen ise Kreetal käinud aastal 2009. Viibisin saarel 3 kuud ja töötasin kullapoes. Ka mina tutvusin ühe ääretult sooja südamega albaanlasega. Kuna aga tema oli minust 7 aastat noorem, 31 aastane ja minul oli kodus ootamas 16 aastane noormees, siis otsustasin, et pean koju tagasi pöörduma ja see lugu jääb sinna, Kreetamaale.
lahkumispäeval minu noormees nuttis päriselt. Nägin esimest korda, et üks mees nutab.
Siiani on südames soe tunne, kui temale mõtlen. Tänaseks on tal olemas naine ja armas väike poeg
Sattusin nüüd juhuslikult lugema, et organiseerid reise Albaaniasse, siis tekkis kohe mõte, et sooviks seda imelist maad näha. Minu noormees rääkis väga sooja südamega oma kaunist kodumaast ja oma emast ning perekonnast, kes sinna jäi. Tema ise põgenes kunagi, Albaania kodusõja ajal, Kreetasse.
Esmalt tahaks teada, palju läheks maksma nädalane reis Albaaniasse, 2 täiskasvanut ja 1 laps
Ehk oleks mul veel mõned sõbrad reisiga liituma, aga enne, kui nendega räägin, tahaks teada, mis selline resi orjenteeruvalt maksma läheks, kui reisi ajaks oleks? Ja kas parem oleks planeerida septembrisse või oktoobrisse reisi?

Päikeseline tervitus kaunilt Eestimaalt
Email again:

Eelmine

Ravikindlustus Kreetal
Ravikindlustus Kreetal

Järgmine

Kreetale mais või septembris
Kreetale mais või septembris?

Jaga seda artiklit