Sorteeri:
Otsing:

Esimese külmpressi oliiviõli Vassilakis


Vassilakis on Kreeta pere, kes on tegelenud oliiviõli tootmisega üle 155 aasta. Maalilises Mirabello regioonis (Lasithi), kus asub nende tootmine, sai aastal 1865 alustatud tolle aja oliiviõli pressist, mis nüüdseks on kohalik vaatamisväärsus.
Tänapäeval, tänu kaasaaegsetele tehnoloogiatele ja keskkonnasäästlikule suhtumisele, on Vassilakise oliiviõlid jõudnud 26 riiki, pälvides rahvusvahelistel võistlustel kõrgeid auhindu.

Tänu viienda põlvkonna  kogemustele jõuavad sinuni autentsed maitsed Kreetalt, otse Mirabellost.  Puude eest hoolitsetakse suure armastusega ja kogu protsess, alates oliivide korjamisest kuni pudelitesse jõudmiseni toimub ühes kohas. See on äärmiselt oluline - oliiviõli jõuab eestlase lauale otse tootjalt, päikeseliselt Kreeta saarelt! Olen kindel, et nelja oliiviõli seast leiad kindlasti oma lemmiku.

Ühes pudelis on peidus väärtuslikud vitamiinid A, B3, C, E, K; mineraalid naatrium, kaalium, kaltsium, magneesium, fosfor. Oliiviõli peetakse parimaks rikkaliku ja mitmekülgse toitumise allikaks just kasulike rasvhapete pärast. Kõrge polüfenoolide sisaldus aga teeb oliiviõlist kuldaväärt toote, kuna just need toimivad antioksüdantidena ja vähendavad organismis vabade radikaalide kahjustavat toimet. Kõik Vassilakis oliiviõlid on eriti madala happesusega - kuni 0,4%.
 
Üllatav Kreeta soovib, et iga eestimaalane oleks terve ja tegus nagu üks pikaealine kreetalane! 

Pea meeles, et temperatuuril u. alla 13C kipub oliiviõli pisut hanguma, muutub teraliseks - see on eheduse üks tunnustest, et oliiviõli ei ole segatud rafineeritud õliga. Toasoojuses kaob teralisus kiiresti.

Hoia oliiviõli toatemperatuuril, vältides päikesevalgust. Nii säilivad kaua kõik väärtuslikud omadused.

 Mõnusat maitsmist. Ole terve!

Tutvu ka kreeka köögi retseptidega


  Vassilakis oliiviõlid on sertifitseeritud:
BIO HELLAS sertifikaat
micron2 - toiduohutuse ülemaailmne standard
QUALITY SAFETY - esimese külmpressi oliiviõlide tootmine ja pakkimine pudelitesse ja metallpurkidesse
TUV AUSTRIA HELLAS kvaliteedistandard EN ISO 22000:2005
TUV AUSTRIA HELLAS kvaliteedistandard EN ISO 9001:2008

Hingega tehtud oliiviõli on vallutanud südameid juba 26 riigis ja lõpuks on jõudnud ka Eestisse!  
NB! Kiire 1-3 tööpäeva tarne üle Eesti. Oma tellimusele saab järele tulla Viimsisse.
Vassilakis oliiviõlid on esindatud, Tallinna/Tartu Kaubamajas, Stockmann KaubamajasViimsi Lihapoes.