Kedrodasos - rand, kus hing puhkab

Kedrodaosos - kreeta rand
Paljud on käinud Elafonissil, mida peetakse fenomeniks tänu roosale "liivale". Tegelikult on need peeneks purunenud roosad kivikarbid. Rand ise on imeilus, aga päriselt naudid seda ainult siis, kui rahvast on vähe või pole üldse..
Sõit Elafonissile pole kõige kergem - eriti tee, mis läbib Topolia mäekuru ning kitsas ühesuunaline tee läbi tunneli, kus liiklust reguleerib valgusfoor. Aga need vaated on seda igati väärt! Muide, peale tunnelit võiks teha ühe peatuse, et Agia Sofia koopas ära käia. Saab veidi roolist puhata ja kaunist ümbrust nautides läbi metsa kõndida. Enne koopasse jõudmist avaneb hingemattev vaade Topolia mäekurule ja tunnelile.

Sealt jääb Elafonissini pool tundi rahulikku sõitu, ilma ekstreemsusteta. Kui otsustad Kreeta "Maldiividel" ööbida, soovitan soojalt @elafonissiresort majutuskomplekssi. Kõigi mugavustega eraldi majake oma terrassi ja õuega, kus kasvavad viigi- ja oliivipuud. Mugav oma autoga kohe majakese ette sõita, vaikne ja turvaline.

Kui juba nii kaugele satud, käi kindlasti ära Kedrodasos rannas. See asub paari minuti sõidu kaugusel, aga alla randa tuleb kõndida umbes 15 minutit, ja see pole asfalttee ega sirge matkarada - läbi künkade paradiisi poole. Kaunis kadakamets, pehme valge liiv, türkiissinine meri... see koht meenutab mulle Liibüa meres asuvat Chrissi saart. Siin rannas, kaugel turistimassidest, naudid vaikust ja kuuled loodust kõnelemas. Nii mõnus on päevitada liivadüünidel kadakapuude all, merelainete ja linnulaulu saatel. Kõrghooajal on siingi piisavalt külastajaid - nii et kui soovid privaatsemat randa, siis on lähedal Kokkino Amoutsaki (kreeka keeles 'punane liiv'). Orientiiriks - Agios Ioannis kabel. Tagasi kõndides jõuad punkti, kust avaneb lummav vaade Kedrodasos rannale. Selle paigaga hüvasti jätmine on võimatu, sest veel seal olles kutsub see sind tagasi.

Kas sinna tasub lastega minna? Oma kogemusest võin öelda, et meie 14-kuune ja 8-aastane pidasid tublisti terve tee vastu ja nautisid iga Elafonissil veedetud hetke.

Oled Kedrodasos rannas käinud? Tundsid maagiat ja head energiat?

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Oliiviõli kasulikkusest
Päikesevitamiinist

Järgmine

Vaade hotelliaknast

Jaga seda artiklit