Vaade hotelliaknast

Kreetal olen töötanud kahes hotellis ja mõlemas on olnud tube nii vaatega merele kui aiale või basseinile. Tihti meenuvad lood sellest, kuidas külalised kohale saabudes üritasid merevaatega tube välja kaubelda. Receptionitöötajatele pakuti raha, šokolaade, konjakit... mida iganes, et oleks vaade merele..
Miks merevaade nii tähtis on kui meri ise on lähedal? Miks olen tihti näinud pisaraid paljude naiste silmis kui nad merevaatega tuba ei saanud? Eriti kui paaril oli mesinädal... Ma oleks tahtnud kõiki aidata, aga kahjuks ei saanud. Tihti nuputasime kolleegidega, pakkudes merevaatega tube isegi lisatasuta, aga kolmandast või neljandast päevast. Need silmad, eriti naistel! Kirjeldamatu rõõm ja piiritu tänulikkus. Sellistel hetkedel tundsime ennast võlukepiga maagidena... Need eri keeltes 'aitäh'id kõlavad siiamaani kõrvus.

Miks on vaade hotelliaknast nii tähtis? Mõni teab kindlalt, et silmad peavad alati nägema ilusat, et täituda energiaga ja korralikult patareisid laadida. Lummav vaade hotelliaknast on nagu teraapia omaette - nii hommikuti kui õhtuti enne magamaminekut. Mina ise ei pea seda luksuseks või kapriisiks, vaid põhjendatud vajaduseks. Ja nii tahaks, et kõigil, kes Kreetale puhkama tulevad, avaneksid imelised vaated aknast. Et see eriline valgus, mis hellitab tuba, jõuaks iga rakuni ja teeks puhkaja õnnelikumaks.

Kas sinu jaoks on vaade hotellitoast tähtis? On sul olnud kogemusi kui kohapeal said üllatusena parema toa kui broneerisid?

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kedrodaosos - kreeta rand
Kedrodasos - rand, kus hing puhkab

Järgmine

Üllatav Kreeta oliiviõlid
Reis kodumaale ja kingitused Kreetalt

Jaga seda artiklit