Päikesevitamiinist

Oliiviõli kasulikkusest
Pärast eelmist postitust saabusid teilt küsimused kreeka laste toitumisest ja D-vitamiinist..
D-vitamiini puudus on kreeka lastel üks suurimatest probleemidest. Küsite, et kuidas see võimalik on? Siin paistab ju päike aastaringselt. Meie lastearst ütles, et keskmine kreeka ema ei viibi lastega nii kaua väljas nagu kasvõi eesti ema. Tõsi ta on! Lisaks rõhutas ta, et vaatamata sellele, et mõned aastad tagasi lisati D-vitamiin kohustusliku toidulisandina, ei anna paljud emad seda lastele või takistab D-vitamiini toidulisandis sisalduv sünteetilne säilitusaine selle imendumist ja koormab maksa.

Kreeka pediaatrid rõhutavad, et oliiviõli aitab kaasa D-vitamiini tõhusamale imendumisele ning mängib tähtsat rolli paljude haiguste ennetamises. Muide, koostise ja kasulike omaduste poolest sarnaneb oliiviõli rinnapiimaga.

Küsisite, et mida soovitavad kreeka lastearstid esimeseks beebitoiduks. Puu/marja- ja juurviljapüreesid riisijahuga, püreestatud liha ja kala. Alati soovitatakse lisada oliiviõli ja võid. Alates 1. eluaastast võib pakkuda apelsinimahla. Mõni lastearst soovitab seda isegi 8. elukuust.
Kreeka lastearstid lisada ekstra neitsioliiviõli beebimenüüsse alates 6. elukuust, alustades 1,5-2 teelusikast päevas. Tähtis: beebidele esimese õlina sobib ainult Extra Virgin (ideaalis orgaaniline) ja happesusega kuni 0.8%. Ise annan lastele oliiviõli happesusega 0.1-0.3% (rohkem antioksüdante).

Tervislikud rasvad on kasvavale organismile hea kütus - puhas, madala happesusega, vahetult peale saagi korjamist külmpressitud oliiviõli. Tähtis on teada, et õli oleks villitud sama tootja poolt kus oliive korjatakse - see annab kindluse, et sinu lauale jõuab puhas toode. Väärtus: maksimaalne vitamiinide ja kasulike omaduste säilimine.

Kas sina lisad beebimenüüsse oliiviõli? Või on vedel kuld lastele võõras toit?

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Lastearstid Kreetal
Lastearstid Kreetal

Järgmine

Kedrodaosos - kreeta rand
Kedrodasos - rand, kus hing puhkab

Jaga seda artiklit