Paradiisipuu - mürt

kreeta paradiisipuu
Antiik-Kreekas peeti mürti paradiisiõnne ja lootuse sümboliks. Imeliste aroomidega valged lilled õitsesid armastuse jumalanna Aphroditele pühendatud templite ümber üle terve Kreeka. Muistsed kreeklased kaunistasid end pühade ajal mürdist pärgedega, samuti kasutati mürdioksakesi pruutide ja peigmeeste aksessuaaridena...
Kreekas peetakse mürti pühaks puuks ka tänapäeval. Kui oled käinud Kreeta vanimas Paliani kloostris, oled kindlasti näinud hiigelsuurt, muinasjutuliselt kaunist mürdipuud.

Ammustest aegadest kasutati mürdi lehti ja õisi ilurituaalides, parfüümide valmistamisel ja loodusravimina. Püha taime eeterlikku õli on peetud õnne, harmoonia ja naudingu õliks. Mürdi eeterliku õli üks unikaalsetest omadustest - see sobib hästi kokku ükskõik mis õlidega.

Mürdi eeterliku õli baasil valminud nahahooldusvahendid taastavad naha ja teevad selle elastsemaks, vähendavad turseid ja parandavad jumet.

Iga naine võib ka tänapäeval lubada endale lummavate aroomidega hoolitsust, nagu tõeline jumalanna.

Oled juba tutvunud Üllatav Kreeta nahahooldussarjaga?
Mõned ilutooted sisaldavad mitte ainult mahedat oliiviõli, vaid ka imelise mürdi ekstrakti! Mulle nii meeldib see lõhn, mis kergelt meenutab salveid, eukalüpti ja kiparissi.
Täiega Kreeta!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

kuri silm
Kuri silm - uskuda või mitte?

Järgmine

oliivipuu
November - oliivisaagi kuu

Jaga seda artiklit