Kreeta täna

kreetatana
Tervitusi päikesesaarelt nii vanadele kui uutele sõpradele, kes jälgivad Üllatav Kreeta blogit!
Mõned küsivad, et kuidas on hetkel elu Kreetal, mis siin huvitavat toimub, kuidas on ilm ja kuidas on uued piirangud mõjunud?

Alustan viimasest. 6. novembril, turismihooaja sulgemisega, kehtestati uued piirangud - enam ei saa söögikohtadesse ega poodidesse (samuti pankadesse ja muudesse asutustesse) sisse ilma QR-koodita. Apteekidesse ja toidupoodidesse pääseb ilma. Võimalik, et neid piiranguid on veel, aga kuna ma ei jälgi uudiseid ega aruta poliitikat, pole kursiski, mis välismaailmas parasjagu toimub. Isiklikust kogemusest: meie linnakeses pääseb ilma QR-koodita vabalt pagarisse-kohvikusse ning saab osta värskeid küpsetisi, kohvi ja mida iganes hing ihkab. Kui istuda sees või väljas (tähendab, kasutada söögikoha pinda ja mööblit), küsitakse QR-koodi. Mida teeb mõni inimene? Käib oma tooliga või haarab kohvi ja piruka kaasa ning istub kohviku kõrval pingil ja ajab juttu teistega, kellel QR-koodid on olemas. Huvitav vaatepilt.

Thessalonikis panid mõned inimesed kohviku lähedale päikesevarju (kreeklased nimetavad seda seeneks - μανιτάρι) ja toolid ning nautisid kambaga kohvi-pirukaid, arutasid poliitikat ja viskasid nalja. Tundub, et see trend jõuab varsti ka siia... Kreeklastele on äärmiselt tähtis elav suhtlus ja sellest vajadusest sünnib loovlähenemine ükskõik mis olukorras.

Värskes õhus on mõnusam juttu ajada - õnneks ilm soosib, sest Kreetal on endiselt soe. Oliivid, granaatõunad, kreeka pähklid, tsitruselised ja hurmaad on juba küpsed. Aeg-ajalt tuleb merelt külm tuul, aga see on ajutine. Imeline soe novembrikuu!

Mida teevad kohalikud väljaspool turismihooaega? Puhkavad, taastuvad, teevad kodusid korda ja paljud korjavad oliive kuna oliivisalusid on üle terve Kreeta. Ajavahemikku oktoobri lõpust aprillini nimetatakse talveks, kuigi päris talve näeb siin vaid kõrgel mägedes. Kunagi ammu kestis Kreetal turismihooaeg märtsist novembrini - ka tänapäeval võiks nii olla.

Lühidalt siis nii. Igapäevast elu-olu näed story'des. Alati võid kirjutada, mille vastu sul huvi on. Üritan kajastada.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

magede ja mere inimene
Kas oled mere või mägede inimene?

Järgmine

kreeta loodus
Kreeta looduse maagia

Jaga seda artiklit