Kreeta ei väsi üllatamast

kreeta üllatab
Täna, 9 aastat tagasi, sain esimest korda elus emaks. Albert sündis Eestis ja sattus 2-aastaselt Kreetale.
Siis nägin ma Kreetat täiesti uue pilguga. Lubasin nii endale kui pojale, et ma teen kõik endast sõltuva, et see imeline saar saaks meie jaoks päris koduks. Tol hetkel tunnetasin, et ma pole siin võõras. See oligi punkt, kust algas minu teekond nimega "Üllatav Kreeta" ning sündis ka see blogi.

Käisime Albertiga põnevatel üritustel, lugesime palju, vaatasime ajaloolisi saateid, suhtlesime kohalikega ja avastasime uusi kohti. Mingi aja pärast sain päringu Kuressaare gümnaasiumi õpetajatelt, et viia läbi väljasõit, kus 50 kaasmaalaast tutvuks päris Kreetaga läbi kohaliku inimese pilgu. Sukeldusin tundmatusse kogemusse, teadmata, kuhu see viib, aga kui saabus aeg saarlastega hüvasti jätta, teadvustasin, et see on täpselt see, mida mulle nii meeldib teha - näidata Kreetat läbi selle, mida kogen, tunnetan ja läbi elan.

Nii said need väljasõidud traditsiooniks - igal hooajal uued õpilased ja uued marsruudid.

Eelmisel suvel tundsin, et käes on aeg edasi liikuda. Tundsin, et Kreeta on palju sügavam kui isegi kohalik arvata oskab. Juba enne seda tulid mu ellu inimesed, kes näitasid Kreeta mitmekülgsust läbi Minoilise kultuuri eripära. Need olid võimsad elumuutvad kogemused!

Kuid ma ei osanud arvatagi, et elul on minu jaoks varuks nii palju üllatusi, et tänu uutele tutvustele ja kogemustele sünnib mul võimalus võtta sind käest kinni, et koos sukelduda Kreeta sügavusse. Päriselt, ehedalt, elusalt.

Hoiatan! Läbi nende kogemuste tulevad sul kindlasti pisarad silma. See on vältimatu. Sest mõistus ei usu, et see kõik on võimalik. Aga hing rõõmustab, et lõpuks ometi!

Luba mul seda kõike seedida ja sõnastada. Sest ise viibin siiamaani šokis ja samal ajal suures vaimustuses.

Käes on aeg liikuda sinna, kus on meie kõigi juured. Sinna, kus tunnetad nii keha kui vaimuga, et oled päriselt kodus. Kreeta on valmis sind kaissu võtma, nagu hoolitsev ja armastav Ema. Ema, kellel on sulle nii palju anda - isegi ühe päeva potentsiaali raamis. Ja see on imeilus!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

oliivid ja rakud
Oliivid ja meie rakud

Järgmine

kreeta
Milline Kreeta ootab Sind?

Jaga seda artiklit