Kas Kreetal on klient kuningas?

Klienditeenindus Kreetal
Klienditeenindus Kreetal pole lihtsalt ostu-müügi protsess, vaid omaette elamus. Tihti juhtub nii, et kohvi ost hommikul täidab terve päeva rõõmuga. Selline võimas energia! 

Vahet pole, kas oled välismaalane või kohalik. Kas ostad midagi turult või poest. Kas oled üksi või perega...
Päikeseline hommik pagaris.
- Kaliméra. Ti kánete?
(Tere hommikust. Kuidas teil läheb?)
küsib nakatava naeratusega naisterahvas. Ta ei tunne sind üldse, aga näeb su poega ja ütleb, et oioi kui ilusad silmad - kust ta sellised sai? Jutt läheb lahti, ja paari minutiga jõuab maailmaasju arutada. Aeg jääb seisma ja sa ei pane tähelegi, et vahepeal sai su kohv valmis ja soe pirukas ilusti pakitud. Ahjaa, pojale kalitsouni (traditsiooniline kohupiimapirukas) pealekauba - lihtsalt, sest see on Kreetal normaalne nähtus. Astun rõõmsalt välja ja tänan end mõtetes selle eest, et kunagi valisin Kreeta oma koduks. Sellised "small talk" jutud pole kunagi koormavad, vaid südamlikud ja innustavad.

Satud turule ja ostad kilo pirne. Onu paneb sulle kolm pirni juurde ja ütleb kelmikalt:"Rohkem vitamiine kaunile neiule." Ja nii igalpool - emotsioonid ja / või midagi pealekauba.

Lapseootel naine on aga Kreetal tõeline kuninganna. Uksed lähevad lahti enne kui ta siseneb; bussijuht hoolitseb isiklikult selle eest, et tal oleks koht ja küsib, et kas on mugav; pangajuhataja teatab valjult, et nüüd teenindab ta lapseootel naist isiklikult ja teised oodaku; võõrad inimesed küsivad, kuidas on enesetunne, pakuvad abi ja soovivad: "Kalí leftheriá! Me éna póno!" (kerget sünnitamist, ühe valuga)... Ükskõik kus ostmas käid, antakse kaasa midagi värsket ja maitsvat. Kõik teevad midagi, et sa tunneks end hästi raseduse viimase päevani. Arst viskab nalju kui oled sünnitusvaludest kõveras ja personal hoolitseb nagu printsessi eest.
Need on minu kogemused.

Kreetalased ei näe klientide teenindamist nagu rasket tööd - pigem naudivad suhtlemist ja energiate vahetust. Loomulikult puutud aeg-ajalt pahatujuliste teenindajatega, aga seda juhtub harva.

Neil, kes on Kreetal käinud, on ilusaid mälestusi, kus oli tunda, et sinust hoolitakse, et oled oodatud. Jagad meiega ka?

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Üllatav Kreeta oliiviõlid
Reis kodumaale ja kingitused Kreetalt

Järgmine

kauplemine
Kas Kreetal on kombeks kaubelda?

Jaga seda artiklit