Kreeta kaljuroos

kreeta kaljuroos
Kui oled Kreeta looduse ilu kogenud, oled ehk märganud kortsus roosa lilli, mis kasvavad kõrgel mägedes. Põõsad õitsevad juunis-juulis ja lillede aroom on võrratu. Nagu heal lapsel, on taimel mitu nime: Labdanum, Aladania, Ladania...
Iga kreetalane teab, et see imekaunis lill oli Vanas Testamendis mainitud mürri koostises. Mürr on aromaatne vaik, püha võideõli, millega lõhnastati riideesemeid ja voodeid ning lisati massaažiõlidele ja kehavõietele. Samuti kasutati seda ka stimuleeriva toonikuna ja tänapäeval kasutatakse mürri isegi suuvee antiseptikuna, samuti igemete ja hammaste raviks.

Vähesed teavad, aga Kreeta kaljuroosis on kõrgeim polüfenoolide kontsentratsioon võrreldes kõigi Euroopas kasvavate taimedega. Sellesy valmistatud teesegu ning on tõhus kaalu langetamisel. Rahustava toimega, aitab unetuse korral, vähendab bronhiidi sümptomeid ja on suurepärane valuvaigisti. Kreetalased kasutavad seda nohu ja köha ennetamiseks.

Uuringud on näidanud, et Kreeta kaljuroosiga tee on kolm korda tervislikum kui roheline tee, kaitseb südant neli korda paremini kui punane vein ja antioksüdantide poolest on kakskümmend korda tugevam kui värske sidrunimahl.

Kui sinna veel lisada Kreeta salveid, tuleb suurepärane energiajook, mis teeb seest soojaks ning aitab külmad ja pimedad ajad kergemini üle elada.

Kõrgel Kreeta mägedes, kaugel tsivilisatsioonist, kasvab puhtas looduses Kreeta kaljuroos ja salveid, mida korjavad käsitsi suured loodusearmastajad Nikos ja Rodo, ja segavad hoolega kokku. Et meie lauale jõuaks jõudu ja energiat andev võlujook "Pink Healer".

Kas jooksid seda kuuma või külmana?
https://www.yllatavkreeta.ee/.../maitseta.../pink-healer-tee

Head tervist Sulle ja Sinu lähedastele!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

kreetal kohalik
Miks ma ei tunne end Kreetal võõrana?

Järgmine

maavärin kreetal
Elu seismilises tsoonis

Jaga seda artiklit