11 teaduslikult tõestatud fakti ekstra-väärisoliiviõli kohta

faktidoliiviolist
Jutt käib külmpressitud ekstra-väärisoliiviõlist happesusega kuni 0.8%.
Jutt käib ainult külmpressitud ekstra-väärisoliiviõlist happesusega kuni 0.8%.

1. Monoküllastumata rasvad. Oliiviõlis on 73% põletikke ennetava toimega oleiinhape. Kokkamisel kuni 180C ei kao ükski kasulik omadus ega vitamiin kuna oliiviõli on suurepärase kuumustaluvusega rasv.

2. Kõrge hulk antioksüdante, mis vähendavad krooniliste haiguste riski.

3. Võimas põletikuvastane toime. Tõhus vahend vähi, südamehaiguste, seedimishäirete, II tüüpi diabeedi, Alzheimeri, artriidi ja ülekaalulisuse ennetamisel. Antioksüdant Oleokantaal on Ibuprofenile sarnase põletikuvastase toimega: 50ml oliiviõli on sama efektiga nagu 10% täiskasvanu Ibuprofeeni doos.

4. Oliiviõli tarbimine aitab ennetada insulti. Arenenud riikides surmapõhjus nr 2.

5. Kaitseb südamehaiguse eest. Nr 1 surmapõhjus maailmas. Vahemeremaades esineb harvem.

6. Oliiviõli tarbimine ei ole seotud kaalus juurdevõtmise või ülekaalulisusega, sest see on loomulikult seeditav monoküllastumata rasv.

7. Aitab võidelda Alzheimeriga ja mõjub hästi ajutööle.

8. Vähendab 2. tüüpi diabeedi riski.

9. Antioksüdanditel on vähivastane toime.

10. Tõhus reumatoidartriidi ravis, eriti koosluses kvaliteetse kalaõliga.

11. Tõhus antibakteriaalne toime, mis aitab pärssida või tappa kahjulikke baktereid. Näiteks 30g oliiviõli päevas vähendab Helicobacter pylori infektsiooni 10-40% inimestes kahe nädalaga.

Loomulikult tuleb etikette tähelepanelikult lugeda (happesus kuni 0.8%, külmpressitud mehhaanilisel teel, otse tootjalt, oliivi sort, saagi korjamise regioon jne). Igapäevaselt tuleb tarbida vähemalt 2 spl toorest ekstra-väärisoliiviõli.

Muide, ka Kreekas müüakse kahtlaseid oliiviõlisid, kus etikettidel pole märgitud happesust ega tootjat. Olen näinud pudelil sellist kirja: korjatud Kreetal, villitud X firma poolt mandril ja etikett on saksakeelne.

Millele Sina pöörad tähelepanu ekstra-väärisoliiviõli valikul?

Liitu ka Sina Üllatav Kreeta detsembrikuu väljakutsega: 2spl täit oliiviõli päevas. Et elada kaua nagu üks eluterve kreetalane!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

elu kreetal
Elu Kreetal. Eelised. Vol.3

Järgmine

funktsionaalne toit
Põnevad maitserännakud

Jaga seda artiklit