kreeta oregano

Muistsel ajal kasutas Hippocrates oreganot hingamisteede haiguste puhul. Samuti toniseeriva/stimuleeriva vahendina ja kui diureetikut. 

Aristoteles täheldas, et kilpkonnad sõid oreganot peale maohammustust, millest võib järeldada, et see võimsate terapeutiliste omadustega taim kaitseb keha mürgituste eest.

Rahvameditsiinis on oregano tuntud kui immuunsüsteemi tugevdaja, ainevahetuse ergutaja, põletiku ja krampide leevendaja, unerohi ning valuvaigisti.

KREETA OREGANO (Origanum vulgare) 30g

Kreeka köögis ürt NR1!

Sõna 'Oregano' on kreeka päritoluga: ore + ganos ehk 'Särav mägi'. Oregano on kreeka köögis ürt number üks - seda kasutatakse pea kõikides roogades

Oreganotõmmis on looduslik ravim külmetuse ja köha puhul, sisaldab rikkalikult C-vitamiini, samuti rauda ja b-karoteeni. Selle raviomadused on tähtsad homöopaatias paljude haiguste puhul.

Oreganos sisalduvad eeterlikud õlid annavad taimele tema maitseomadused ja tervisele kasuliku toime.

Oreganot kasutatakse liha-, kala-, pasta- ja aedviljaroogades ning salatites. Samuti oliivide ja kapparite konserveerimisel. Külmetuste, eriti köha puhul võib oreganopurust tõmmist valmistada ning juua kas niisama või, nagu kreeklased, tüümianimeega.

Koostis: kuivatatud oregano lehed ja õied.

Hoida kuivas, valguse eest kaitstult.

Lisa ostukorvi
3,99 €

Seotud tooted

Üllatav Kreeta: Charisma Extra Virgin oliiviõli
Rahva lemmik!
Üllatav Kreeta kinkekomplekt
Suurepärane kingiidee!