Suvi ei ole läbi

suvi Kreetal
Esimene september... Sel päeval meenutan, kuidas läksin kooli. Kunagi isegi koolivormis ja oktoobrilapsena. Kui aus olla, ei armastanud ma kunagi koolis käia, sest tundsin, et seal olin nagu kastis - reeglid, raamid, vähe loomingut... 
Kõik nii tõsised. Tüütu. Ja kui suurt rõõmu tundsin kui kool läbi sai!

Mõtlen nüüd, et kui mu lapsepõlv oleks möödunud Kreetal ja kool algaks 1. septembril, oleks see nii ebaõiglane. Sest siis on suvi veel täies hoos, ja raske on ette kujutada, et peab vara ärkama ja terve päev klassiruumis passima.

Kreekas algab kool kaks nädalat hiljem kui Eestis. Kui ma oleks võlur, teeks kõik, et õpe algaks oktoobri keskel. Et lapsed saaks täiega pikka suve nautida ja ei peaks klassiruumis higistama.

Kuidas me kooliks valmistume? Ei valmistu

Naudime päikest, randa, sooja merd, arbuuse ja viinamarju. Elame hetkes, ja see on parim, mida endale anda saab. Kuna suveriideid kanname novembrini, ja koolitarvete pood asub 50m kaugusel, siis kooliks ettevalmistuseks kulub kokku pool tundi. Mulle sobib, sest jääb rohkem aega elu elamiseks.

"No stress" on kirjas ühe kohaliku taverna seinal. Soovime kaasmaalastele, kelle lapsed lähevad kooli, ilusat kooliaasta algust. Vähem stressi, rohkem rõõmu. Ja kui juhtub, et stress ikkagi tekib (ise ta küll ei teki), siis teadke, et Kreetal kestab suvi ka siis, kui Eestis algab esimene koolivaheaeg!

Tervitustega kauakestva suve kodumaalt,
Albina

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Eesti teenindaja - soe ja sõbralik nagu Kreetal!

Järgmine

hetk Kreetal
Ükski sõna ei kirjelda hetke täiuslikkust ja sügavust..

Jaga seda artiklit