Kreetale üksikreisijana

üksikreisija
Solo traveller ehk üksikreisija on turistikategooria, millele minu arvates pööratakse ebaõiglaselt vähe tähelepanu. Enamasti on need naised. Vähemalt siin Kreetal olen rohkem kokku puutunud üksi reisivate naistega...
Selge see, et paar, pere või grupp toovad turismisektorisse tunduvalt rohkem kasumit, kuid üksikreisija on ka potentsiaalne klient, kes väärib sama palju tähelepanu.

Me ei tea kunagi põhjust, miks inimene reisib üksi. Võimalik, et see on ema, kelle lapsed on lõpuks suureks kasvanud ja parimaks kingituseks on saanud reis, et ennast lõpuks vaikuses välja magada, nautida midagi uut ja ilusat, innustuda ja puhanuna koju jõudes peret rõõmustada. Võib-olla on tegemist naisega, kes reisib üksi talle sobivas tempos, hea meelega suheldes nii kohalike kui turistidega, avardades silmaringi ja tehes uusi sõpru. On aga neid, kelle abikaasadele lihtsalt ei meeldi reisida ja ei jää midagi üle kui üksi minna (juhhuuu!).

Miks inimene reisib üksi, polegi nii oluline. Tähtsam on hoopis lähenemine kui kliendile, ilma analüüsita, ilma hukka mõistmata. Vaid hoopis pakkudes lahendusi, mis sobivad üksikreisijale ideaalselt.

Üksikreisijate peamised mured on:
• turvalisus sihtkohas
• majutuse õiglane hind (tihti peab maksma ühese toa lisatasu)
• tihti juhtub, et hotellis antakse kehvem tuba
• üksi einetamine (paljud tunnevad ennast ebamugavalt).
Kindlasti on neid muresid veel, aga minu aastatepikkuse kogemuse vältel paistsid kõige enam silma just need.

Minu meelest on üksikreisimine vabastav ja rikastav kogemus, sest ei pea kellegi harjumustest, tujudest ega ootustest sõltuma. Usun, et üksikreisimine on ka paljude väsinud emade unistus, sest selline puhkus täidab meeli ja kannab elus edasi. Puhanud ema on kõige õnnelikum ja ressursse täis naine, kes suudab mägesid liigutada ning olla tunduvalt efektiivsem igas valdkonnas.

Mida arvad sina üksikreisimisest? Oled Kreetat üksikreisijana avastanud? Kuidas tundus?

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

kreekasõnad
Kreeta turisti minimaalne sõnavara

Järgmine

kreeta akvaarium
Kreeka suurim akvaarium

Jaga seda artiklit