Fuudish soovitab

fuudish
Fuudish soovitab
fuudish_est FB ja IG postitus, 10.03.2023

"Kuigi meie kaubanduses näeb peamiselt Itaalia ja Hispaania suurtootmiste oliiviõli, siis kvaliteedi poolest on maailmas kõrgemalt hinnatud Kreeka väiketootjate õlid.
Konkurents on seal väga tihe, Kreekast tuleb ca 16% kogu maailma oliiviõlide tootmisest ning tootjaid on enam kui 10 000.

Üks hinnatumaid piirkondi on Kreeta saar, kus oliiviõli tootmises on kandev roll väiketootjatel, kelle äri mõtteviis on nn tootmine “minu perelt sinu perele”. Nad villivad ekstra väärisoliiviõli enda kasvatatud ja korjatud oliividest ning paljud viljelevad mahedat oliivikasvatust.

Üllatav Kreeta pakub ka mahedaid Charisma ja V Organic esimese külmpressi oliiviõlisid.

Väiketööstuste õli on just seetõttu kõrgema kvaliteediga ja mitmekülgse maitsega, et õli pressitakse värskelt korjatud oliividest, mille antioksüdantide, vitamiinide ja mineraalide sisaldus on kõrgeim.

Oliiviõli tootmises on üks piirkonna kvaliteedi taseme näitaja see, kui palju ekstra väärisoliiviõli toodetakse võrreldes madalama klassi õlidega. Kreetal on see rekordiliselt ca 90% saare õlitoodangust.

Tingituna kasvutingimustest on Kreeta saare oliiviõlid madala happesusega, just Koroneiki sort on kõrge antioksüdantide sisaldusega. Seda sorti on mõned teadlased põhjalikult uurinud ning nende sōnul on tōendatud Koroneiki oliivi teraapilised omadused ja kasulik mõju tervisele. Kui üldiselt arvestatakse ekstra väärisoliiviõlide happesuseks kuni 0.8%, siis Kreetalt pärit Vassilakis Estate Premiumi happesuseks on mõõdetud 0.1-0.3%. Selleks, et toode oleks maksimaalselt madala happesusega, on vaja oliive kohe peale korjamist loetud tundide jooksul pressida. Mida kauem viljad seisavad, seda kõrgem on happesus ja madalam antioksüdantide sisaldus ning maitsekus.

AUHINNALOOS! Lisa kommentaariks, kuidas sa kasutad igapäevaselt väärisoliiviõli ja osaled 31.märtsil Kreeta oliiviõlide loosis (auhind on ühine IG ja FB jälgijatele)."
PS. Loosi võitja on selgunud. Palju-palju õnne, Helen Oder! 

#fuudish #teamidasööd

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kreeta Albina
Kreeta on teemant!

Järgmine

HD7 Ürdiõli
Esimesena Eestisse!

Jaga seda artiklit