Elu Kreetal. Eelised.Vol.1

Elu Kreetal eelised
Puudustest juba kirjutasin. Neid võiks otsima jääda, aga hoian fookust seal, kus on rõõmu, kasvu ja võimalusi.
Ütlen kohe, et eelistest rääkides ainult ühe postitusega ei piirdu. Kardan, et ka kolmega mitte.
Neid on lihtsalt nii palju, et võib elu lõpuni loetlema jääda. Mul on isegi tunne, et kui kirjutaksin seda postitust mõnes külatavernas olles, ei jätkuks eeliste kirjeldamiseks eesti keeles sõnu...

Kokkuvõtvalt ütlen nii: Kreeta on võimsa teraapilise toimega paik .

Teraapia vaimsel, füüsilisel, energeetilisel... mis iganes tasandil. Olen siit kolm korda põgenenud ja teistes riikides elanud-toimetanud, nii et mul on millega võrrelda. Aga võrdlema ei peagi. Parem ikka tunnetada. Südamega. Hingega. Vaimuga. Silmadega. Ilma sõnadeta.

Alustan siis...

  • Suurepärane kliima. Päikeseliseid päevi on üle 300 aastas. Suvi kestab kaua (sel aastal lausa 25. novembrini!). Pesu kuivab kiiresti ära. Merevesi on mõnusalt soe juunist novembrini.

  • Kapis vähem riideid. Jalatseid ka. Rahaline kokkuhoid. Minu puhul on nii, et kleite pole kunagi liiga palju. Neid saab aastaringselt kanda. Külmemal ajal paned lihtsalt sviitri selga.

  • Värsked, eheda maitsega puu- ja juurviljad aastaringselt. Siin kasvavad ka avokaadod, papaiad, mangod jpm.

  • Ajalugu ja mütoloogia pole vaid raamatutes, vaid käega katsutav. Tead, kui äge tunne tekib kui loed mõnda müüti ja saad pärast kohale minna, seda kõike oma silmadega näha. Näiteks avastati hiljuti Falassarna lähedal külluse jumalanna Demetra pühakoda, kuhu kreetalased viisid ande üle 2300 aasta tagasi. Iga kell saab minna koopasse, kus sündis Zeus. Või ronida püha mäe Giouhtas otsa, kuhu on Zeus maetud. Kui palju imelisi kohti siin on ja kui palju veel avastamata!

  • Kristallselge türkiissinine meri. Lausa kolm merd! Egeuse, Liibüa ja Vahemeri. Iga rand on omaette pärl. Paradiisirandu ei jõua kokku lugeda. Üks kaunim kui teine

  • Matkarajad, kaasa arvatud E4, mis läbib tervet saart. Mõningaid radu saab kergelt läbida iseseisvalt, teisi saatjatega, kes jagavad eri paikade saladusi. Boonuseks loodusteraapia: puhta õhu ja endeemiliste taimede aroomide sissehingamine!

Jätkub...

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kolimine Kreetale
Kolimine Kreetale - eelised ja puudused

Järgmine

elukreetal
Elu Kreetal. Eelised. Vol.2

Jaga seda artiklit