Kreeklased ja nende toidukultus 

Aastaid kohalikega suheldes olen aru saanud, et peamiseks teemaks on alati toit. Ajad kolleegidega juttu ilmast ja lähed tahes-tahtmata toidu peale. Alustad tuttavaga vestlust lastest ja ei märka, kuidas oled juba 10 minutit toidust kõnelenud. Loe edasi
Kuulen tihti, kuidas välismaalt siia kolinud naised sukelduvad abielludes kreeka kööki täiega,
sest nende abikaasad ei taha borši ega tatraputru. Kohalike jaoks on kreeka toit alati parim!
Mõned aastad tagasi pidas Portugalist pärit sõbranna oma sünnipäeva ja veetis terve öö valmistades portugali, hispaania ja brasiilia toitu. Peolaud oli rikkalik ja sõbrannal oli rõõm, et külalised saavad maitsta guacamolet, paellat, tortillasid jne. Külla tuli aga naabrinaine, kes tõi tzatzikit, souvlakit, pitasid, kreeka salatit. Arvake ära, mida külalised suure entusiasmiga sõid.

Tez Tour kontoris oli meil üks armas kolleeg, kes tõi meile iga päev suppe, salateid ja muud toredat. Katerina oli meie suur hoolitsev ema, kõik tema tehtud road viisid keele alla. Ühel päeval tõi minu läti kolleeg šprotid - mõlemal oli nii suur igatsus, et see oli meie jaoks lausa pidu. Kuidas kreeklased kommenteerisid? "Miks te neid konserve sööte kui siin igalpool värsket kala müüakse?" Loomulikult ei tahtnud keegi šprotte maitstagi.

Tööl on täiesti tavaline kui keegi koduseid roogasid toob. Suures koguses, ilma põhjuseta. Sest siin on kultus!

Kindlasti oled kuulnud, et kreeta dieeti peetakse maailmas väga kasulikuks.

Kuid tegelikkuses on asi ideaalist kaugel. Kreeta dieeti peavad enamasti vana põlvkonna esindajad, ja nende seas olen ülekaalulisi harva kohanud. 60+ vanuses mehed ja naised on tugevad, rõõmsameelsed ja toimetavad energiliselt. Noorema põlvkonna harjumused on muutunud - tarbitakse rohkem liha- ja jahutooteid, vähem juur- ja puuvilju. Kreeta noorte ja laste seas näeb aina rohkem ülekaalulisi, paljud kannatavad diabeedi all. Siin isegi tegutseb noorte diabeedihaigete ühing. Üks põhjustest on suhkru liigtarbimine, teine - jahutoodetega liialdamine.

Комментарии

Email again:

Предыдущий

Sain kreeka keele selgeks enamasti tänu muusikale

Следующий

Miks Kreeta dieet nii kuulus on? 

Поделиться этой статьей